O nas

Fundacja Muzeum Historyczno-Wojskowe w Toruniu to instytucja o bogatej historii i szerokiej współpracy. Została zarejestrowana 12 listopada 2010 roku, ale jej początki sięgają aż 2003 roku. To wtedy zorganizowano pierwszą skromną wystawę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu z okazji obchodzonego 27 września Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Dziś Muzeum jest ulokowane w piwnicy tego samego liceum.

Fundacja współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami, takimi jak I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu czy Zespół Muzyczny “Aszera” z Zespołu Szkół nr 16 w Toruniu. Współpraca ta pozwala na promowanie historii i kultury wojskowej, a także na edukowanie młodzieży i dorosłych.

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

Zespół Muzyczny 'Aszera'

Zespół Muzyczny „Aszera” (z Zespołu Szkół nr 16 w Toruniu)